Пропозиції різні - від введення ліцензій на діяльність похоронних бюро до об'єднання їх у саморегулюючі організації, розповідає 1tv.

Сьогодні за даними експертів, у мегаполісі працюють тисячі тіньових агентств, вони нав'язують послуги за завищеними цінами та нелегально торгують місцями на кладовищах. Часто саме вони першими приїжджають до родичів померлих, дізнаючись про те, що трапилося від корумпованих медиків і дільничних (через незаконний вилив конфіденційної інформації). Проблема немов би списана з України…

Абсолютно не соромлячись і впевнено розмахуючи закритим посвідченням, похоронний агент заходить до квартири. Схема - безпрограшна. Родичі щойно померлої людини - у шоку, і цієї миті вони куплять будь-які послуги з поховання, мало замислюючись про їхню справжню ціну.

У день, коли не стало дружини Олексія Івановича, менеджери ритуальних фірм влаштували бійку біля дверей квартири. Кожен хотів організувати похорон. Пенсіонер від допомоги відмовився, а пізніше ледь не втратив свідомість, почувши, що тіло його дружини з моргу пропало…

Те, що це злий розіграш, придуманий, мабуть, скривдженими поховальним «агентами», чоловік збагнув не одразу.

Співробітники приватних ритуальних контор не приховують, що в такому делікатному бізнесі багато не заробиш без психологічних прийомів. Агентів навчають, як увійти в довіру, оцінити і «розвести» клієнта на гроші, не дати конкурентам відвести замовлення. А за «найцінніше» - ім'я та адресу, де сталася смерть, - організатори похорону готові щедро платити.

Сергій Петров, співробітник похоронного агентства, розповідає, що зазвичай інформацію «зливають» співробітники поліції. Розцінки - 18 тисяч російських рублів за одного покійного, уточнює він (близько 5 тисяч грн.).

Інший поховальний агент просить називати його Віталієм, не показувати обличчя і змінити голос. Відкрито розповідати, як багато людей допомагає «ритуальникам» знайти клієнтів, чоловік відверто побоюється.

Віталій запевняє, що у кожного, хто працює в лікарні, в міліції – тобто в місцях, де є інформація про смерті, у них є свої ритуальні агенти, яким вони телефонують. Також це стосується і «швидкої допомоги», МНС - усіх силових спеціалізованих служб, уточнює «поховальник».

За наводкою диспетчера однієї зі станцій «швидкої допомоги», - ритуальні агенти приїжджали швидше оперативних служб. Тепер тут - камери відеоспостереження. Особисті телефони працівники здають старшому по зміні, щоб жодна SMS-ка з адресою не пішла до «похоронників». А головлікар Євген Гордон, директор Самарської станції «швидкої допомоги», письмово попереджає колектив: не заробляйте на чужому горі, а то потрапите до в'язниці.

Щоправда, він визнає, що не готовий виключити і в даний час передачу цієї інформації, тому що у цьому ланцюжку задіяна низка співробітників та оперативний відділ, і диспетчер підстанції, і медпрацівники в бригадах, а всіх проконтролювати, зрозуміло, неможливо.

Олег Жуков ледь не потрапив до в'язниці за хабарі через тих же «похоронників». Агент виставляв рахунки, а Олег Жуков, не роздумуючи, платив. Переживав смерть батька... Пізніше з'ясувалося, що руками клієнта «ритуальник» роздавав хабарі. Олегу загрожувало до семи років ув'язнення. Звинувачення зняли, лише розкривши весь злочинний ланцюжок і вийшовши на інформатора ритуальних фірм - старшого диспетчера «швидкої». Її засудили, але допоки вирок не набув чинності, Ольга Семенова… на своєму робочому місці?!

За законом жінку могли позбавити волі, але в підсумку лише на два роки заборонили обіймати керівні пости. Ольга коментарів не дає, професію залишати не збирається і вже написала заяву. Просить залишити її у «швидкій», просто знизивши на посаді...