Асоціація «Меморіал» — на варті спокою…

Надійність і професіоналізм, висока якість та відповідальність, принциповість й чесність — це не просто критерії за якими працюють члени асоціації «Меморіал», це ще й запорука їхнього успіху.


 Коли була потрібна допомога

 Довгий час приватним фірмам в ритуальній галузі не вдавалось вийти на стабільну дорогу чесної співпраці з державою. Постійна зміна керівництва в держструктурах, недотримання законів, зловживання з боку чиновників неодноразово призводили до жорстких непорозумінь і суперечок між приватними  та державними підприємствами ринку ритуальних послуг Києва. Щоб урівноважити та реально допомогти приватникам і споживачам, у 2007 році команда однодумців створила Асоціацію «Меморіал». Єдину в Києві асоціацію незалежних підприємців сфери ритуальних послуг, було створено  для захисту  прав підприємців, що працюють саме в похоронній галузі, зокрема  займаються виготовленням пам’ятників (надмогильних споруд). Також  організація «Меморіал» завжди виступала на захист законних прав киян, щодо встановлення пам’ятників на кладовищах міста.

 Нові завдання і цілі

З того часу асоціація не припиняє роботи. Відтак колектив «Меморіалу» бере активну участь в громадському та законотворчому житті столиці. Це розробка нормативних документів, що регулюють взаємовідносини комунальних і приватних структур. Саме зараз організація продовжує брати участь у розробці нормативних актів, законів, розпоряджень разом з державними та громадськими організаціями. Внаслідок тісної співпраці, прийняті закони реально полегшать роботу підприємців, знижуючи, або зовсім ліквідовуючи корупційну складову в ритуальній сфері послуг. Організація постійно проводить роз’яснювальну роботу серед населення, консультуючи громадян щодо їхніх прав у цій галузі.

 Громадська робота

 Окрім законотворчої не менш важливою для членів «Меморіалу» є й суспільно корисні справи. Так, у жовтні 2012, спільно із громадською організацією «Громадянський корпус», що веде пошукову діяльність з виявлення братських могил часів Великої Вітчизняної війни та перепоховання останків загиблих, асоціація візьме участь в перепохованні останків воїнів Червоної Армії у Луганській області і власним коштом встановить пам’ятний монумент.

 Успіх там де професіоналізм

 На особливу увагу заслуговує колектив асоціації — її члени. Адже лідери організації «Меморіал» це — професіонали своєї справи, які реально працюють і досягають результату по всіх напрямах — від боротьби зі свавіллям чиновників і до законодавчої діяльності. На сьогодні асоціація об’єднала в собі 22 найбільші й стабільно працюючі фірми, велика частина яких надає послуги на ритуальному ринку від 12 до 23 років. Члени організації робили меморіальні комплекси чорнобильцям і воїнам афганцям, героям великої вітчизняної війни, тощо.

«Ми змогли створити згуртований творчий та досвідчений колектив, що складається з юристів, управлінців, менеджерів, які завжди готові надати будь-які консультації з різних питань похоронної галузі.  Ми працюємо з професіоналами — проектувальниками, дизайнерами, архітекторами, художниками, скульпторами, каменярами, монтажниками. Щоб задовольнити потреби киян, ця команда неодмінно фахово виконає поставлені перед нею завдання, чи це буде розробка проекту, монтаж і демонтаж надмогильних споруд, чи художньо-граверні роботи в майстерні», — каже голова асоціації «Меморіал» Сидоренко Людмила Георгіївна.

 Кладовища європейського стандарту

 У цивілізованих країнах кладовища схожі на парки, де панують тиша, спокій і порядок. Нажаль, саме порядку на кладовищах Києва часом не вистачає. Тому, доволі гостро сьогодні постає проблема стихійної торгівлі. «Торгівля біля кладовищ повинна бути, бо в ній є потреба, насамперед, серед киян. Але не в такому вигляді, як сьогодні. Вона має бути упорядкованою, місця торгівлі повинні прибиратися, а підприємці – сплачувати податки до міського бюджету», - каже голова асоціації «Меморіал» Сидоренко Людмила Георгіївна. Нарешті, вирішення цієї проблеми рушило з місця. Відбулося це завдяки роботі організації «Меморіальний комплекс», що узгодила план дій на офіційному рівні із представниками КМДА. Тож сьогодні вже існують усі документи, що дозволяють легалізувати стихійні ринки біля кладовищ. Так, цивілізованого вигляду набув квітковий ринок біля Лісового кладовища. І це лише перший крок. Адже і підприємці, і комунальники, і кияни зацікавлені у тому, щоб кладовища були максимально зручними і у гарному стані, аби не псувати обличчя столиці.

 Втім, якість роботи та бізнесу залежить не лише від підприємців, впевнені члени асоціації «Меморіал», велике значення має стабільність та розвиток ритуальної сфери в державі взагалі. Прозорість взаємин між державою та приватними фірмами, дотримання та виконання законів — прямий шлях до успіху і благополуччя, якісного обслуговування населення і розвитку ритуальної сфери в країні. 

 

За матеріалами

Асоціації незалежних підприємців

Сфери ритуальних послуг «Меморіал»