Все це й було здійснено після смерті цих керівників Китаю. Однак ці приклади все ж важко сприймаються серед основної маси китайців, хоча вони досі відчувають глибоку повагу і шану до покійних китайських лідерів. У свідомості народу глибоко укорінилася віра в те, що душа померлого може знайти спокій тільки в тоді, коли тіло буде віддане землі.

Між тим брак землі змушує власті багатьох міст Китаю всіляко заохочувати кремацію та різні не особливо витратні обряди похорону. Так, адміністрація східного китайського мегаполісу Шанхаю активно пропагує морські поховання праху покійних. Як повідомила газета «Чайна дейлі», шанхайські власті збільшили субсидії на це з 400 юанів - 64 долари США - до 2 тисяч юанів.

Уже з нинішнього 2013-го сім'ям, які обрали морський ритуальний обряд, буде видаватися на витрати тисяча юанів, а ще одна тисяча - працівникам фірм ритуальних послуг, щоб відшкодувати їхні витрати на закупівлю квитків на судна і страховку. За словами директора бюро ритуальних послуг шанхайського управління цивільної адміністрації Лу Чуньліна, кожен вибір морського похорону економить один квадратний метр міської землі. Тим часом вартість поховання на цвинтарній ділянці становить приблизно 24 тисяч юанів.

І навіть незважаючи на таку дорожнечу, більшість шанхайців наслідує традиційне поховання. Населення мегаполісу старіє швидкими темпами, позначається політика обмеження народжуваності, що проводиться вже декілька десятиліть. Нагадаємо,  щорічно в Шанхаї помирає, згідно офіційних даних, понад 110 тисяч осіб. А морські похоронні обряди становлять лише 1,8 відсотка від загальної кількості поховань. Селяни взагалі воліють робити домашні цвинтарі на своїх земельних ділянках, а це призводить лише до скорочення корисної площі для вирощування сільськогосподарських культур.