На Прикарпатті підприємці, котрі виготовляють ритуальну атрибутику зазнають нечуваних збитків через турботу екологів та заклики священників.

Цьогоріч священнослужителі УГКЦ  розпочали закликати  вірян не  приносити на гроби померлих родичів пластикові квіти та вінки. Із такими проханнями церковні отці звертались до людей після Богослужінь перед Великоднем та святом Трійці. Адже, традиційно саме в цей період прикарпатці відвідують могили покійних родичів та приводять до порядку надгробки.

Натомість людей просили не купувати пластикових вінків та квітів і не приносити їх на похоронні процесії та до могил. Священики наголошують на великій шкоді як для природи, так і здоров’я людей від таких штучних «прикрас», а також заявляють, що пластиковим квітам не місце на похороні чи цвинтарі.

Священики наголошують, що померлим необхідні молитви, а не вінки. Крім того, останнім часом самі вінки є досить дорогими і витрачатись на них – марна трата грошей. Набагато краще ці гроші передати родині померлого або замовити за нього заупокійні Богослужіння.

Як виявилось, краяни прислухались до слів священиків і тепер на кладовищах більше живих квітів, аніж пластикових вінків. Адже, як зауважує у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» франківчанка Марія Романчук, вона, як ніхто інший, відчула шкоду для свого бюджету.

Понад десять років вона та її чоловік виготовляли похоронні вінки із пластикових квітів. Це практично був сімейний бізнес, який зараз не приносить попередніх прибутків.

«Впродовж останніх двох місяців ми не продали жодної пластикової квітки, а за вінки взагалі люди майже не питають. Прибутки від такого товару були нашим основним сімейним бюджетом, якого зараз ми позбулися, на жаль», - скаржиться жінка.

За словами пані Марії, вся їхня сім’я заробляла на ритуальних послугах та атрибутиці. Тепер прикарпатській родині доведеться шукати альтернативи, тому що закуповувати кматеріали для виготовлення вінків вже ризиковано.