Більше 3 мільйонів людей щороку передчасно гинуть через забруднення повітря - більше, ніж від малярії та ВІЛ разом узятих.

При цьому до 2050-го року ця цифра може подвоїтися.  

Нова дослідницька робота, опублікована в журналі Nature, підписана працівниками Каліфорнійського університету. Найчастіше забруднене повітря стає причиною серцевих нападів та інсультів (майже 2 500 000 випадків). В інших випадках він викликає рак легенів і респіраторні захворювання.

П'ята частина всіх смертей через брудне повітря пов'язана з сільськогосподарськими викидами аміаку. Їх обсяг збільшується за рахунок ферм з великою рогатою худобою, птахівницьких фабрик і добрив. Аміак стає причиною забруднення повітря і збільшення смертності в Європі, східній частині США та Японії.

Третина передчасних смертей відбувається через використання дров і вугілля як палива, а також забруднених дизельних генераторів для виробництва електроенергії. Через ці фактори страждають жителі Китаю та Індії.

20% смертей у розвинених країнах пов'язані з автомобільними вихлопами, що активно забруднюють атмосферу. При цьому світовий показник становить поки що 5%, але буде рости зі збільшенням кількості автомобілів у країнах, що розвиваються.

На забруднення повітря від електростанцій, головним чином ТЕЦ, припадає одна з семи смертей. Пил в посушливих регіонах, в основному в Єгипті та Ірані, викликає п'яту частину смертей, пов'язаних із забрудненням повітря.