Все більше мешканців туманного Альбіону хочуть бути похованими так, як їхні далекі предки тисячі років тому. Другу молодість, таким чином, переживають нині у Великобританії похоронні обряди, що практикувалися на острові в епоху неоліту п'ять тисяч років тому. Перший «курган» для поховання, де в спеціальних нішах будуть стояти урни з прахом померлих, відкрився в графстві Вілтшир минулих вихідних.

Відродження старовинних похоронних обрядів - це не лише данина старовинним традиціям. Воно має яскраво виражений практичний сенс, тому що у Великобританії надто гостро постає питання дефіциту місць для поховання.

Неолітичне кладовище в містечку Олл Кеннінгс, що недалеко, до речі, від Стоунхеджа – є не що інше як 70-метрової довжини прохід на пагорбі зі схожими на вулики невеликими нішами-могилами, в яких палахкотять свічки. Кладовище призначене для поховання приблизно 3-х тисяч осіб. Будівництво тривало понад 9 місяців.

Першими після відкриття неолітичне кладовище відвідали 50 ще «цілком живих» людей, які завбачливо вже забронювали собі там місця. Вартість могили на незвичайному кладовищі становить 1200 фунтів стерлінгів (приблизног 2 тисячі доларів). Для сімей передбачено, пише Times, укрупнені ніші, розраховані на 6 урн.

Відразу після відкриття на неолітичному цвинтарі з'явився і перший поселенець. Вірніше, постоялець. Нею стала Керол Грей, котра померла минулого року від раку грудей. Поховав її прах чоловік Адріан і одразу забронював собі місце поруч.