Від похоронних човнів у сіверян і спалення на багатті в індусів до муміфікації у єгиптян та висячих трун у китайських народів. Вибір був справді безмежний. Поява іудаїзму, християнства та ісламу змінило й похоронні традиції, принісши найпоширеніший вид поховання.

Сьогодні поховання небіжчиків перетворилося на вельми прибутковий бізнес. Багато людей замислюються про місце для себе й рідних за багато років до сумної події. Планується все: труна, одяг, кладовище, пам'ятник. Вартість нерідко може вилитися в сотні тисяч доларів, а нерідко й мільйони. Пропонуємо екскурс найдорожчими місцями у світі задля тих, хто відійшли в паралельний світ.

10. Кладовище Грейсленд, Чикаго: до $120 000


Відкрита у 1860 році кладовище займає нині площу в 48 гектарів. Відомо воно дивним дизайном у вікторіанському стилі та своєю дивовижною природою. До того ж тут покояться отців - засновників міста. Кладовище внесене до Національного реєстру історичних місць, тут проводяться піші екскурсії. Вартість звичайної ділянки варіюється від двох до чотирьох тисяч доларів, а от ділянка преміум класу або сімейна обійдеться у 120 тисяч.

9. Кладовище Грін-Вуд, Бруклін: до $320 000


Кладовище Грін-Вуд, засноване 1838 року, на території площею в 193 гектари пропонує чудове поєднання природи, архітектури і безтурботності. Воно радше нагадує парк із чудовими озерами, будівлями та скульптурами. У гарну погоду сюди приходять не лише відвідати друзів і родичів, котрі відійшли в інший світ, але й на пікнік... А ще тут багато роботи художникам і фотографам. Ціна на стандартну ділянку стартує з $1 772, за поховання в загальній усипальниці попросять $19 500, а за особистий склеп площею 70 квадратних метрів – усі $320 000. 

8. Кріоніка, Alcor Life Extension Foundation, Арізона: до $338 000


Кріоніка - процес заморожування тіла в рідкому азоті, яке відтепер зможе зберігатися практично вічно. Існує теорія, що в майбутньому завдяки розвитку медичних технологій вдасться таких людей оживити. Вважають, що пам'ять, індивідуальність і нейроструктура мозку зберігаються ще деякий час після констатації клінічної смерті. Процедура полягає в зневодненні організму за допомогою спеціального хімічного коктейлю - кріопротектора. Після цього тіло повільно заморожують, допоки його температура не досягне температури в -93°, поміщають в контейнер із рідким азотом і охолоджують до -160°. Вартість кріоконсервації всього тіла терміном на сто років обійдеться приблизно в $338 000.

7. Кладовище Auburn Cemetery, Массачусетс: до $500 000


Іноді його ще називають першим американським кладовищем-садом за приголомшливу природу та дивовижні пейзажі. Заснував його у 1831 році відомий ботанік Джейкоб Бігелоу. Поховано тут більше 100 тисяч чоловік, серед яких багато всесвітньо відомих знаменитостей. Ціна простої ділянки в «Саду надії» становить 1 500 доларів, а за преміум доведеться викласти до 500 тисяч.

6. Кладовище Кенсіко, Нью-Йорк: до $500 000


Кладовище Кенсіко, відкрите у 1889 році, пропонує надзвичайно красивий останній притулок для своїх «мешканців». Його територія займає 186 гектарів. Тут постійно проводять екскурсії. Вартість простої ділянки становить 1 800 доларів, а особистий склеп обійдеться в $500 000.

5. Nirvana Memorial Garden, Сінгапур: до $517800


Побудований у 2001 році «Сад пам'яті» - розкішний колумбарій, що обслуговує буддистську частина населення міста-держави. Це поєднання умиротворення, сучасної архітектури та інфраструктури з приголомшливим краєвидом. Він заворожує завдяки величним молебним залам, окремим номерам, золотим сяючим статуям, лазерному освітленню та якісній акустичної системі. Ціна за нішу варіюється від мінімальних $6 994 до максимальних $517 800.

4. Меморіальний парк Форест-Лаун, Глендейл: до $825 000


Відкритий в 1906 році меморіальний парк збільшився з тих пір у шість разів, але спочатку кладовище знаходилося в Глендейлі. Сьогодні тут поховано понад 250 тисяч чоловік. На території розташовані три каплиці, в яких не лише поминають покійних, але й вінчаються. Наприклад, колишній президент США Рональд Рейган і актриса Джейн Вайман. В художньому музеї регулярно проходять виставки відомих художників. Тут поховано багато знаменитостей, у тому числі й Майкл Джексон. Ціна за просту ділянку становить $2 820, а за преміум - до $825 000.

3. Кладовище «Вудлон», Бронкс: до $1,5 мільйонів


Кладовище «Вудлон» приваблює щороку мільйони туристів не тільки завдяки знаменитостям, похованим тут, але й своїм незвичайним дивовижним краєвидом. Можливо, це найкрасивіше кладовищі в світі, що вражає бронзовими, сталевими і кам'яними шедеврами. Відкрили його в 1863 році на території площею в 160 гектарів. Тут розташований меморіал, присвячений трагічній загибелі 192 пасажирів «Титаніка». Ціна простої ділянки починається з $4 800, а ось за окремий склеп доведеться заплатити до 1,5 мільйонів.

2. Вествудське кладовище, Лос-Анджелес: до $4 600 000


Вествудське кладовище відоме у всьому світі завдяки знаменитостям, котрі знайшли тут останній притулок. Ділянки тут продаються на відкритих торгах. У 2009 році місце в настінному склепі поруч із  Мерилін Монро продали за шалені 4,6 мільйонів доларів.

1. Космос, до $34 000 000


Для найзаможніших людей існує ще один спосіб поховання – безмежний космічний Всесвіт. У посмертну подорож вже вирушили Юджин Родденбері (американський сценарист і продюсер, автор науково-фантастичного телевізійного серіалу «Зоряний шлях»), Лерой Гордон Купер (американський астронавт), Тімоті Френсіс Лірі (американський письменник, психолог). Тіло попередньо піддається кремації, а розраховують вартість послуги - $12 500 за грам. Оскільки в середньому попіл однієї людини важить від 2 до 3,5 кг, то доведеться викласти кругленьку суму за можливість пуститися в подорож сонячною системою.