Загальнофедеральними є затверджені Федеральною торговою комісією правила похорону - Funeral Rule, - покликані забезпечити надання послуг належного рівня. У них, зокрема, прописано вимогу заздалегідь і повною мірою розкривати розцінки. Щорічно в країні відбувається близько 2,5 мільйонів похоронів.


Обсяг ринку становить, за різним оцінками, $17-21 мільярдів. У ритуальній галузі зайняті близько 23 тисяч похоронних домів, в яких сьогодні понад 100 тисяч співробітників. Майже 90 відсотків компаній галузі - невеликі приватні фірми, часто сімейні, решта - публічні корпорації. Найбільшим гравцем є Service Corporation International, яка контролює близько 13 відсотків ринку. Середня ціна традиційних похорону оцінюється в $7-8 тисяч, кремація коштує близько $3,7 тисяч. На неї припадає близько 40 відсотків усіх церемоній.

Діяльність похоронних директорів - похоронних домів - у Великобританії не ліцензується. Більшість компаній добровільно вступають до Національної асоціації похоронних директорів або до інших професійних об'єднань. Ринок оцінюється в £1 мільярд, тобто $1,6 млрд. В країні проводиться понад 600 тисяч похоронів на рік. Послуги надають близько 4 тисяч похоронних домів, більша частина з яких є малими сімейними підприємствами.


Лідери ринку - The Cooperative Group та Dignity Саring Funeral Services (сукупна частка – 25 відсотків). Кладовища зазвичай перебувають під управлінням муніципальної влади. Середня ціна похорону оцінюється в £3,28 тис. ($5,3 тис.), кремації, на яку припадає близько 70 відсотків усіх церемоній, - лише £584 ($934). А це в рази нижче, ніж у США.

Похоронна справа в Китаї підпорядкована Міністерству цивільної адміністрації, а регулюється декретом про організацію похоронів і фактично монополізована державою. Оборот ринку оцінюється в $30 млрд. Щорічно відбувається близько 9 млн. похоронів, з них половина у формі кремації. Базова ціна на похорон становить 3 тис. юанів (близько $492). Варто зазначити, пише «Коммерсант Ъ», що уряд виділяє сім'ям субсидії на організацію похорону.