Змінити ставлення людей до смерті давно прагнуть італійські дизайнери Анна Чітеллі і Рауль бретцель. Замість звичайного обряду поховання забальзамоване тіла в труні вони пропонують використовувати капсули з органічного матеріалу - особливим чином обробленої деревної стружки. Відтак, невдовзі після поховання і капсула, і тіло розкладаються і стають основою для іншої життєвої форми.

У яйцеподібному «коконі» під назвою Капсула Мунді людське тіло розміщується в позі ембріона. Це покликане символізувати не кінець, а "новий" початок. І капсула, і людське тіло повинні служити поживними речовинами для дерева, яке під час поховання висаджують зверху.

«Ми мріємо, щоб кладовища перетворилися на ліси, - розповідає Бретцель. - Людське тіло «висаджують» в землю, як насіння. А зверху ми садимо дерево - тієї породи, яку людина вибрала за життя. У перші роки сім'я і друзі можуть покійного доглядати за саджанцем. А кладовище з кожним новим деревом поступово перетвориться на ліс».

 Процесс виготовлення прототипу капсули

Тіло людини, крім вуглецю, водню і кисню складається в основному з азоту, сірки, фосфору, кальцію і магнезію. Всі ці речовини - необхідні для живлення рослин. Незабаром після похорону тіло мінерализується і віддає корисні елементи природі.

 Анна Чітеллі і Рауль бретцель з демонстраційним муляжем капсули

З пам'яттю про небіжчика також проблем не буде, запевняють автори концепту. На допомогу прийде GPS-система. Кожне дерево буде позначено на карті, а до нього буде прив'язана інформація про людину, яку поховали на цьому місці. Дізнатися про неї можна буде, навівши на дерево смартфон чи айфон.

 GPS система буде відслідковувати локацію потрібного дерева

Дизайнер також вважає, що Капсула Мунді допоможе людям легше сприймати ідею смерті: «Люди бояться говорити про смерть, це одне з найсильніших табу в нашому суспільстві. Думаю, в якомусь сенсі наш проект змінює те, як люди думають про це явище. Так ви бачите смерть вже не як кінець, а як спосіб включитися в життєвий цикл, як повернення до природи ».

 Зараз проект Чітеллі і Брецель збирає необхідну для виробництва капсул суму на Kickstarter. Втім, в разі успіху проекту такі поховання можуть допускатися далеко не скрізь. Як не дивно, але в рідній для дизайнерів Італії так звані «зелені поховання» до цього часу перебувають поза законом. Тоді як наприклад, в США, Нідерландах чи Великобританії вони дозволені і стають все більш популярними.