Китайські археологи виявили в провінції Хубей 131-у стародавню могилу, висічену в горі.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, вчені були чимало здивовані, коли виявили стародавній некрополь в одній із скель китайської провінції Хубей. Могили висічені на висоті близько ста метрів всередині породи. Всього археологи нарахували 131-у «висячу гробницю», приблизний вік яких близько 1200 років.

Фахівці відзначають, що це одне з найбільших скельних поховань, виявлених у материковій частині КНР. Повідомляється, що дерев'яні труни були поміщені в природних або рукотворних печерах. Ці «підвісні гробниці», на думку вчених, були споруджені за часів династії Тан. Хубейський некрополь імовірно зроблений племенем аборигенів Бо, котрі населяли південний захід країни.

Відзначається, що «висячі гробниці» - це древній похоронний звичай декількох південних етнічних груп Китаю, особливо саме людей Бо. Іноді труни з тілами покійних ставили на балки. Було прийнято вважати, такий спосіб поховання не тільки оберігає тіло покійного від звірів, але й дає йому вічне благословення.

Влада провінції Хубей передала унікальний «підвісний некрополь» під особливу опіку уряду, що допоможе захистити стародавні гробниці як від руйнувань, так і від вандалів.

Нагадаємо, що раніше в Китаї був виявлений комплекс стародавніх поховань вік яких сягає приблизно двох тисяч шести сотень років.